Podstawy Projektowania Graficznego

PAWILON B / PRACOWNIA 104

Prowadzone w ramach Pracowni Podstaw Projektowania Graficznego zajęcia, mają charakter satelitarny i są skierowane do wszystkich Studentów Akademii, pokazują jak połączyć komunikację, design i wiedzę technologiczną w jedną całość. Podczas prowadzonych warsztatów Studenci zdobywają min.: umiejętności budowania portfolio, świadomego doboru kroju pisma, kolorystyki i rozplanowania strony. Poznają nomenklaturę poligraficzną wraz z umiejętnością doboru technologii i podłoży. Mają możliwość zapoznania się z aktualnymi trendami we wzornictwie papierniczym, rozmawiamy o technikach druku tych tradycyjnych analogowych ale również o całym spektrum możliwości cyfrowych, o technologiach, które umożliwiają realizowanie prac w zgodzie z ekologią i poszanowaniem dostępności dla każdego człowieka. Na zajęciach Studenci mają możliwość zapoznania się z przykładami oryginalnych rozwiązań gotowych realizacji, funkcjonujących na realnym rynku projektowym. Zajęcia te są idealnym startem do dalszego świadomego rozwoju projektowego.

iza_500

dr Izabela Jurczyk
izabela.jurczyk@asp.lodz.pl

Grafik, projektant, typograf. Wykładowca Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi w Instytucie Projektowania Graficznego. Program prowadzonych zajęć opiera o własne doświadczenie zawodowe zdobyte podczas ponad 20 lat aktywnej pracy zawodowej na rynku projektowym i wydawniczym. Działając w sektorze kreatywnym łączy wypracowane metody projektowe z know – how technologicznym. Współpracuje jako projektant i realizator z wieloma instytucjami i firmami w Polsce i za granicą. Ma na swoim koncie ponad 100 publikacji o sztuce. Tworzy oryginalne wydawnictwa, opracowuje materiały reklamowe i akcydensy. Zajmuje się opracowaniem identyfikacji dla wydarzeń kulturalnych oraz tworzeniem kampanii wizerunkowych. Dysponuje szeroką wiedzą z zakresu działań poligraficznych (stosowania surowców, technik zadruku, uszlachetniania i oprawy). Od wielu lat łącząc swoją pasję do papieru z know-how produkcyjnym tworzy wyjątkowe wzorniki papierów dla największych dostawców podłoży drukowych w Polsce i za granicą. Jej realizacje projektowe nagrodzone w roku 2015, 2016, 2017 i 2018, na konkursie A’Design Award & Competition w Mediolanie znajdują się w stałych zbiorach MOOD Museum of Outstanding Design. Bierze czynny udział w licznych wystawach międzynarodowych, gdzie prezentuje swoje projekty min.: Wystawa Światowa Milano 2015, w Bologna Design Week 2016, CUBE DESIGN MUZEUM w Holandii.

Budapeszt, Projekt Galeria. Międzynarodowa wystawa „40×40” (czterdziestu designerów z czterdziestu państw) w. ramach Budapest Design Week 2017, 8–15 października 2017. W 2019 roku Jej prace prezentowano w Shenzhen podczas International Industrial Design Week – Shenzhen China, Hebei International Industrial Design Week – Hebei Design Center Exibition – Xiongan New Area, Hebei, China, Festival of Architecture and Interior DesigningConference – Mumbai, India. W 2020 wzięła udział w międzynarodowej wystawie dobrego wzornictwa w Museo del Design Como we Włoszech.

Z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi współpracuje czynnie od 2013 roku projektując identyfikację do takich wydarzeń jak : projekt logo PATA – International Summer Courses Printmaking and Textile Art – projekt oznakowania budynku Centrum Nauki i Sztuki oraz oznakowanie biblioteki i archiwum – opracowanie logo wraz z pełną identyfikacją dla Łódź Young Fashion – projekt oznakowania CPM – współpraca projektowa z Wydziałem Tkaniny i ubioru łódzkiej ASP przy koncepcie CREATEX – identyfikacja wizualna wydarzenia.

Stypendystka Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2018/2019. Od 2019 roku Juror w Międzynarodowym Konkursie dla Projektantów A’DesignAward and Competition w Mediolanie.

https://competition.adesignaward.com/jury.php

http://www.awardjury.com

 

NAGRODY

– Złota CHIMERA 2003 – Polska
– Brązowy Layout roku 2007 DTP.PL – Polska
– III miejsce w International Design Awards Competition 2009 w Los Angeles
– Złoto w Creativity International Awards 2010 – USA
– Platyna w Creativity International Awards 2010 – USA
– I miejsce w kategorii Marketing Kit Design. The American Design Awards 2010 – USA
– FACES OF DESIGN 2011 – Berlin
– Vidical 2012 – brązowy medal – Polska
– Design And Design 2013, 2015 – Francja
– Srebrna Szpalta Roku 2014 – Polska
– Brązowa nagroda – A’Design, 2015 – Włochy
– Brązowa nagroda – Zoom Art, 2016 – Polska
– Złoty Exlibris, 2016 – Łódź, Polska
– Nominacja w konkursie „Najpiękniejsza książka roku 2015” – Polska
– Złota nagroda – A’Design, 2016 – Mediolan , Włochy
– Srebrna nagroda – A’Design, 2017 – Mediolan, Włochy
– Iron nagroda – A’Design, 2017 – Mediolan , Włochy
– Brązowa nagroda – A’Design, 2018 – Mediolan, Włochy
– Brązowa nagroda – A’Design, 2019- Mediolan, Włochy
– Brązowa nagroda – A’Design, 2019- Mediolan, Włochy
– IRON nagroda – A’Design, 2020- Mediolan, Włochy
– I Nagroda Polskiego TowarzystwaWydawców Książek za Najpiękniejszą Książkę Roku 2019 Uniwersalna Klasyfikacja Dziesiętna. Wydanie skrócone dla bieżącej bibliografii narodowej bibliotek publicznych.

Mieszka i pracuje w Łodzi.